Energiakeskus24.ee
Soojuspumbad Küte Jahutus
Ostukorvis on
0 toodet
Logi sisse
Soodustused
Tasuta transport
alates ostukorvist
550.-
Transpordivõimalused
Maksevõimalused
Maksa turvaliselt
oma kodupangast!
Ostuabi
Kell 10:00 - 18:00
+372 56625266
PÄIKESE-
KÜTE
PÄIKESE-
ELEKTER
KÜTTESÜSTEEM
KAMINAD, KATLAD
SOOJUS-
PUMBAD
Põrandaküte
Teenused
Kontakt
Energiakeskus24.ee › Soojuspumbad

Soojuspumbad

31.märts 2016

Soojuspumba abil on võimalik ümbritsevast keskkonnast ammutada madalamatemperatuurilist energiat ja saada sellest kõrgematemperatuurilist soojuskandjat.

Ülevaade headest soojuspumpadest

 Keskkonnast äravõetavat soojust saab kasutada hoone kütmiseks, sooja tarbevee valmistamiseks ja ventilatsiooniõhu soojendamiseks. Energiat võib ammutada maast, veekogust, välisõhust, ventilatsiooni heitõhust jm.


Näiteks võib temperatuuriga –10 oC välisõhust toota sooja vett temperatuuriga +50 C ja kuumemat. Soojuspumba näol ei ole tegemist igiliikuriga ja oma tööks vajab pump elektrienergiat. Soojuspumba töö efektiivsust iseloomustab soojustegur, mis näitab, kui palju saab elektrienergia ühest ühikust soojust. Näiteks kui soojuspumba soojustegur on 3, tähendab see, et 3 kWh soojus saamiseks kulub 1 kWh elektrienergiat ja 2 kWh energiat saadakse ammutatavast keskkonnast. Soojusteguri kohta kasutakse sageli ingliskeelseid lühendeid COP (coefficient of performance) ja SPF (seasonal perfomance factor).


Soojustegur sõltub põhiliselt ammutatava keskkonna ja saadava soojuskandja temperatuurist. Mida kõrgema temperatuuriga keskkonnast soojust ammutatakse ja mida madalama temperatuuriga soojuskandjat saadakse, seda suurem on soojustegur. Näiteks õhk-õhk-tüüpi soojuspumba soojustegur on seda parem, mida kõrgem on välisõhu temperatuur. Teisalt pole otstarbekas toota soojuspumbaga liiga kõrge temperatuuriga (üle +45…+50 oC) küttevett, kuna selleks kulub liiga palju elektrit.


Olenevalt ammutatavast keskkonnast võib soojuspumbad tinglikult jagada maasoojus- ja
õhksoojuspumpadeks ning sõltuvalt hoone soojusvarustuseks kasutatavast soojuskandjast veesoojus- ja õhksoojuspumpadeks. Sageli nimetatakse soojuspumba soojust ammutavat poolt primaarkontuuriks ja hoones soojust tarbivat poolt sekundaarpooleks. Tabelis (Tabel 4.1) on levinuim soojuspumpade liigitus olenevalt primaar- ja sekundaarpooles kasutatavast soojuskandjast.

 

16.märts 2014 teemas SOOJUSPUMBADMaaküte ehk Maasoojuspump
Maasoojuspump on üks tuntumaid soojuspumba liike. Maasoojuspumba tööpõhimõte on suhteliselt lihtne. Suve jooksul salvestub maapinna pealmistesse kihtidesse päikeseenergia. Maasoojuspump kogub selle salvestunud päikeseenergia pinnases asuva maakollektori abil kokku ja muudab... Loe edasi »
11.nov. 2016 teemas ÕhksoojuspumpCooper & Hunter õhksoojuspumbad mis talvel reaalselt kütavad Sinu kodu!
Kaubamärk C & H (Cooper & Hunter) kuulub ettevõttele Cooper HUNTER International Corporation USA Patent ja toode. Ameerika Ühendriikide HVAC seadmete (kliimaseadmed) toootmises juhtivate ettevõttete parimaid traditsioone järgide, alustas Cooper... Loe edasi »
08.mai 2014 teemas KÜTTESÜSTEEMPakume energiat säästvaid küttelahendusi!
Pakume energiat säästvaid kodulahendusi Aastast aastasse muutuvad tõusvas trendis inimeste eluasemekulud, millest märkimisväärse osa moodustavad omakorda küttekulud. Valimiste ajal pakuvad poliitikud löövaid loosungeid kulutuste vähendamisest, kuid reaalsed lahendused... Loe edasi »
30.juuli 2013 teemas Päikesekütte komplektPäikeseenergia, kas sellest on meie kliimas kasu?
Päikesekiirguse intensiivsus ja kestvus sõltuvad laiuskraadist, kohaliku kliima iseärasustest, aastaajast, ööpäevast ning õhu puhtusest. Eesti laiuskraadidel on võimalik kasutada päikesekütet kombineeritult koos teiste soojusallikatega, kuna meie päikesekiirguse ressursid on ... Loe edasi »
06.märts 2016 teemas Veekütte kaminasüdamikudKeskkütte kaminad ehk veesärgiga kaminad ja nende võimalused
Ühes igas kodus, siis kas majas või korteris on silmailuks kaminatuli. Enamlevinud on õhkküttekaminad , mis annavad hetkesooja ja toatemperatuur tõuseb kiiresti ning tihti kipub liigagi palav olema. Korterites, kus... Loe edasi »

LUGEMIST

Ole kursis!
Telli poe parimad pakkumised oma meilile!
E-mail:
Nimi:
Kuidas saada püsikliendiks?
Peale esimest ostu saad soovi korral püsikliendiks ja sellega kaasnevad soodustused!
Korduma Kippuvad Küsimused »
info@energiakeskus24.ee
+372 566 25 266