Energiakeskus24.ee
Soojuspumbad Küte Jahutus
Ostukorvis on
0 toodet
Logi sisse
Soodustused
Tasuta transport
alates ostukorvist
550.-
Transpordivõimalused
Maksevõimalused
Maksa turvaliselt
oma kodupangast!
Ostuabi
Kell 10:00 - 18:00
+372 56625266
PÄIKESE-
KÜTE
PÄIKESE-
ELEKTER
KÜTTESÜSTEEM
KAMINAD, KATLAD
SOOJUS-
PUMBAD
Põrandaküte
Teenused
Kontakt
Energiakeskus24.ee › Põrandakütte - Paindlik, kiire ja lihtne paigaldus

Põrandakütte - Paindlik, kiire ja lihtne paigaldus

08.mai 2014

 

Põrandaküte on mugav, ruumisäästlik ja tervislik lahendus, millel on väiksed kasutuskulud ning mis vähendab koristamise vajadust.Tavaliselt kulub küttele üle 80% majapidamises vaja minevast energiast. Põrandaküte hoiab neid kulusid kokku.

Madalam veetemperatuur
Traditsioonilistes radiaatorites on tarvis umbes 70 °C voolutemperatuuri, mis tähendab, et enne suunamist süsteemi tuleb vesi selle temperatuurini soojendada. Põrandaküte on madalatemperatuuriline süsteem, mis töötab ka 35 °C veetemperatuuril.

Madalam toatemperatuur
Põrandaküttega saavutatakse samasugune soojatunne kui traditsioonilise radiaatoriga 2 °C madalamal toatemperatuuril. Nii kasutad vähem energiat, säästes energia- ja kasutuskuludelt tavapäraste süsteemidega võrreldes kuni 12%.

Taastuvenergia rakendamine
Tänu madalamale voolutemperatuurile saab põrandakütet kasutada iga energiaallikaga. Kõige tõhusam on tulemus siiski juhul, kui rakendada taastuvenergiat (nt geotermaalenergia) ja soojuspumpa. Taastuvenergia kasutamine muudab Su sõltumatuks väliste teenusepakkujate ebastabiilsetest energiahindadest.

Pikk kasutusiga
Meie süsteemid on väga töökindlad ja teenivad kasutajat kaua. Sinu ohutuse suurendamiseks tagame, et Uponori kaubamärgiga tooted püsivad ka kümme aastat pärast ostmist vabad materjali- ja tootmisdefektidest.

Põrandaküte loob parema sisekliima

Suurem osa inimesi tunneb ennast kõige paremini, kui toatemperatuur on vahemikus 20–22 °C. On märkimisväärne, et põrandakütte puhul tekib samasugune soojus- ja õdusustunne umbes 2 °C madalamal temperatuuril. See on nii tänu ühtlaselt jaotuvale soojuskiirgusele, tunduvalt väiksemale õhuliikumisele ja toa optimeeritud temperatuurikihtidele.  

Põrandakütte soojus jaotub suurele pinnale, luues kogu toas ühtlase temperatuurikihi. See lahenduse ei lase ühtegi kohta üle kütta ega jäta lagesid jahedaks: temperatuurierinevus jalgade ja pea vahel on oluliselt väiksem. Lae läheduses on temperatuur u 20 °C ja põranda tasandil u 22 °C. Niisuguse temperatuurijaotuse korral tunnevad inimesed ennast väga mugavalt.

Ühtlaselt köetud põranda puhul on jalad soojas, kuid pea jahedas, mis on täpselt see, mida organism vajab. Kõik see kokku loob tervisliku sisekliima.

Uponori klassikaline põrandakütte- ja jahutussüsteem sobib ideaalselt mitmesugustesse põrandakonstruktsioonidesse nii elu- kui ka ärihoonetes. Torud fikseeritakse kas armatuurvõrgule, kasutatakse torukinnituslinte, või Uponori paigalduspaneele.

Klassikalist põrandakütte-/jahutussüsteemi võib kasutada ka suurema koormusega ehitistes nagu autosalongid, tootmishooned, müügisaalid jne.

 

Betoonvaluga põrandaküte:

 

 

 

Kerg põrandakütte paigaldus

Põrandaküttesüsteem Uponor Siccus on mõeldud kasutamiseks puitpõrandal. Süsteem sobib nii uusehitisse kui ka vana hoone moderniseerimiseks. Uponor Siccuse kuivpaigaldises kasutatakse põrandaplaate (min konstruktsiooni kõrgus 25 mm): paigaldamine sujub kiiresti ja puhtalt ning põrandal võib kõndida kohe pärast paigaldustöid.

 

  

Seotud tooted

20.juuli 2014 teemas PõrandaküteEnergiasäästlik ja lihtne põrandakütte paigaldus korterites ja elamutes
Uponori põrandakütte lahendus on äärmiselt lihtne paigaldada! Millised on Uponori põrandakütte kergpaigalduse eelised? kiierelt ja lihtsalt paigaldatav töökindel madal küttesüsteemi temperatuur, mis säästab energiat... Loe edasi »
16.märts 2014 teemas PõrandaküteKaasaegne põrandaküttelahendus
Kerge ja õhuke konstruktsioon ning lihtne paigaldus! Põrandaküte on mugav, ruumisäästlik ja tervislik lahendus, millel on väiksed kasutuskulud ning mis vähendab koristamise vajadust. Põrandaküttesüsteem Uponor Siccus on mõeldud kasutamiseks puitpõrandal.... Loe edasi »
08.mai 2014 teemas KÜTTESÜSTEEMPakume energiat säästvaid küttelahendusi!
Pakume energiat säästvaid kodulahendusi Aastast aastasse muutuvad tõusvas trendis inimeste eluasemekulud, millest märkimisväärse osa moodustavad omakorda küttekulud. Valimiste ajal pakuvad poliitikud löövaid loosungeid kulutuste vähendamisest, kuid reaalsed lahendused... Loe edasi »
30.juuli 2013 teemas Päikesekütte komplektPäikeseenergia, kas sellest on meie kliimas kasu?
Päikesekiirguse intensiivsus ja kestvus sõltuvad laiuskraadist, kohaliku kliima iseärasustest, aastaajast, ööpäevast ning õhu puhtusest. Eesti laiuskraadidel on võimalik kasutada päikesekütet kombineeritult koos teiste soojusallikatega, kuna meie päikesekiirguse ressursid on ... Loe edasi »
06.märts 2016 teemas Veekütte kaminasüdamikudKeskkütte kaminad ehk veesärgiga kaminad ja nende võimalused
Ühes igas kodus, siis kas majas või korteris on silmailuks kaminatuli. Enamlevinud on õhkküttekaminad , mis annavad hetkesooja ja toatemperatuur tõuseb kiiresti ning tihti kipub liigagi palav olema. Korterites, kus... Loe edasi »

LUGEMIST

Ole kursis!
Telli poe parimad pakkumised oma meilile!
E-mail:
Nimi:
Kuidas saada püsikliendiks?
Peale esimest ostu saad soovi korral püsikliendiks ja sellega kaasnevad soodustused!
Korduma Kippuvad Küsimused »
info@energiakeskus24.ee
+372 566 25 266